Październik

22

Architekt wnętrz, wnętrza co to takiego?

Każdy z nas kupując nowe mieszkanie czy też budując nowy dom marzy o tym aby go urządzić naprawdę pięknie, z niepowtarzalnym gustem i smakiem. Marzeniem każdego jest, aby każdy gość odwiedzający jego nowe gniazdko był wprost zszokowany i wprost zadziwiony. Nie każdy z nas jednak wie jak uzupełnić te puste pomieszczenia, czyli wnętrza. Często efekt końcowy wcale nas nie zadawala, ale sami nie jesteśmy pewni jaki tak naprawdę błąd popełniliśmy. Wystarczy kilka nieodpowiednich dodatków i już cały efekt nie współgra. Tak naprawdę gustownie urządzić mieszkanie potrafi tylko osoba z dobrym wyczuciem oraz duszą artystyczną. Nie każdy jednak tak potrafi. Wtedy też możemy skorzystać z architekta wnętrz.

Kim jest ta osoba? To człowiek zajmujący się wystrojem oraz wyposażeniem każdej powierzchni mieszkalnej i użytkowej. Projekty, które wykonuje architekt ponadto, że estetycznie są niewiarygodnie wspaniałe to jeszcze każdy element, który zostanie umieszczony w twoim mieszkaniu jest funkcjonalny i współgra z całością. Każdy architekt jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych, a zatem jest swego rodzaju artystą w swojej dziedzinie. Jak każdego uzdolnionego plastycznie oraz wyobrażeniowo człowieka cechuje go wspaniały gust oraz wyobrażenie przestrzenne. Będzie potrafił skomponować idealnie style jak i wzory czy kolory. Każdy element będzie tworzył nieodłączną część pozostałych elementów. Wolisz styl starodawny, nowoczesny czy może klasyczny? Każdy świetny projektant będzie umiał spełnić oczekiwania wszystkich swoich klientów. Oczywiście nie zawsze każdy architekt będzie potrafił zadowolić klienta. Podobnie jak w innych profesjach nie każdy kto ma wykształcenie ma również talent do tego co robi. Oczywiście sam sobie możesz stać się architektem wnętrz. Z pewnością będzie to dużo tańsze w kosztach, ale czy równie efektowne. Jeżeli wierzysz w siebie to dlaczego nie? Możesz próbować. Ale jeżeli z góry wiesz, że nie podołasz zleć to fachowcowi. Może i wydasz trochę kasy, ale urok twojego domu będzie cię cieszył przez wiele lat.

Październik

16

Jak zrobić świetne dekoracje ze staroci?

Z pewnością nie raz widziałaś w gazecie czy też telewizji świetne dekoracje wytwarzane  tak naprawdę z odpadów. Z pewnością byłaś tym zafascynowana, ale bałaś się sama tego spróbować. To dość kontrowersyjny sposób na dekorowanie czy też umeblowanie wnętrza, jednak nada to twoim pomieszczeniom niesamowitej elegancji oraz nowoczesności. Oto kilka sposób jak stworzyć coś z niczego. Myślałaś kiedyś o innowacyjnych ozdobach, które będą nadawać twojemu mieszkaniu niepowtarzalnego wyglądu i takiego nowoczesnego designe? Wazon  ze starej żarówki idealnie spełni twoje oczekiwania. Nie wierzysz w to? A jednak. Wystarczy po prostu usunąć wnętrze żarówki i doprawić nóżkę z kawałka druta i gotowe. Całe przygotowanie to około trzy minuty, a efekt jest naprawdę świetny. Taka ozdoba będzie idealnie wyglądała na jasnej powierzchni. Marzysz o dużej wzorzystej kuli na twój sufit? Oczywiście sklepy sieciowe posiadają takie cuda, ale są one zazwyczaj bardzo drogie, a na ich przywóz musisz sporo czekać, ponieważ wytwarzane są za granicą.

Ale teraz taką lampę możesz wykonać z kartonu po mleku. Wystarczy, że złożysz go w przestrzenny trójkąt, który nie będzie posiadał dwóch ścian. Po prostu zwijasz rozłożony karton tak jakby w rulonik tylko musi ci powstać coś na kształt trójkąta. Z kilku takich trójkątów możesz skleić już gotową jednostkę, czyli pentagram czy diagram w zależności od upodobania czy też zdolności manualnych. Potrzebna będzie ci spora ilość gdyż z takich pentagramów będziesz musiał wykonać całą kulę. Możesz oczywiście to robić z dnia na dzień lub też najpierw się zaopatrzyć w większą ilość kartonów. Efekt jest naprawdę nieziemski! Oczywiście możesz zrobić setki takich ozdób. Wystarczy twoja chęć inwencja twórcza no i czas, który musisz na to poświęcić. Z kawałka kartonu i kolorowych makaronów możesz stworzyć piękną ramkę na zdjęcia bądź też przyozdobić stare pudełkom i stworzyć naprawdę świetnie wyglądającą szkatułkę. Takich pomysłów znajdziesz naprawdę sporo w naszym internecie.

Październik

9

W czym pomoże ci dekorator?

zęsto chcemy, aby nasze gniazdko wyglądało idealnie. Aby spełniało nasze oczekiwania, ale także zachwycało innych. Tu nie chodzi tylko o względy estetyczne czy piękny i niepowtarzalny wygląd. Ważna jest tez funkcjonalność oraz rozmieszczenie wszystkich obiektów tak, aby nawet najmniejsze mieszkanko nabrało wielkiej przestrzeni i było bardzo przestronne. Człowiekowi bez duszy artystycznej czy też wykształcenia w tym kierunku trudno uczynić takie cuda. Często wielu z nas próbuje, ale efekty są żałosne bądź też w ogóle taki projekt nie trafia w nasz gust i jesteśmy zawiedzeni. Po co, więc wydawać niepotrzebnie pieniądze i narażać się na rozczarowanie? Nie słyszałeś nigdy o dekoratorze? W tej sytuacji to po prostu twój zbawca! Wszystko czego tak naprawdę potrzebujesz jest w stanie ci zaoferować, potrafi dosłownie czytać w myślach klienta i spełniać nawet te najskrytsze bądź najbardziej  śmiałe marzenia. Oprócz tego, że wnętrza zamienia w przepiękne pomieszczenia to także stają się one bardzo praktyczne. Nie oszukujmy się dekorator potrafi zrobić nawet z najbardziej fatalnie urządzonego mieszkania przytulne gniazdko. Z małej klitki  potrafi optycznie zrobić coś naprawdę dużego i przestrzennego.

Potrafi zagospodarować każdy wolny kącik i praktycznie go urządzić. Wszystkie elementy są dobierane pod takim kątem, że wszystko wspaniale współgra. Kolorystyka zostanie dobrana idealnie pod twój gust, nawet jeśli nie będzie pasowała ona do rozmieszczenia twojego domu to dekorator połączy wybraną przez ciebie barwę z czymś co sprawi, ze efekt będzie cudowny, a całość razem będzie wyglądała wprost znakomicie. Oczywiście koszt takie przedsięwzięcia nie będzie zbyt mały. Musisz brać pod uwagę wynagrodzenie dekoratora, które z pewnością jest niemałe oraz wynająć ekipę remontową na własną rękę. Dekorator przecież nie jest budowlańcem, on tylko projektuje i doradza. Myślę, że warto zainwestować parę groszy w dobry wygląd twojego domu. Przecież tak wielkie metamorfozy przeprowadza się bardzo rzadko, a naprawdę są tego warte.

Październik

3

Jak poprawnie zagospodarować wnętrze?

Każde mieszkanie posiada takie małe zakamarki, które zazwyczaj opuszczamy i wcale ich nie gospodarujemy, a to wielki błąd. Nawet jeżeli ta przestrzeń wydaje ci się zbyt mała to na pewno da się coś tam urządzić. Jeżeli sam nie potrafisz wykorzystać tego w należyty sposób poproś o to specjalistę, czyli projektanta wnętrz czy tez dekoratora. Oni z pewnością będą wiedzieć co uczynić z tymi miejscami, które tobie samej niekoniecznie odpowiadają. Naprawdę takie małe i wydające się bezużyteczne pomieszczenia czy wnęki można fajnie  zaaranżować. Dobrze zagospodarowane wnętrza to więcej miejsca i przestrzeni dla ciebie i twojej rodziny. Jeżeli posiadasz jakieś bezużyteczne wnęki możesz umieścić w niej szafę wnękową czy też jakąś małą półkę, którą można wypełnić książkami lub też jakimiś dziełami sztuki. Nie dość, że zwiększy to optycznie rozmiar twojego mieszkania to nada jeszcze mu życia oraz niepowtarzalnej elegancji. Jeżeli twoje pomieszczenia są małe nie staraj się także zaśmiecać ich zbędnymi meblami, albo po prostu postaw na meble wiszące.

Pamiętaj o dużej ilości kwiatów, które tchną życie w twój dom. Ponadto zaopatrzą go w codzienną dostawę tlenu oraz oczyszczenie powietrza. Nie dość, że są wspaniałą ozdobą to jeszcze stanowią swoisty filtr. Jeżeli posiadasz pomieszczenia, które wydają ci się zbyt małe aby je spożytkować zamień je na składzik. Zamontuj tam  jedynie parę półek, abyś mogła poukładać tak kartony. Sprawi to, że składzik będzie przestronny i bardzo praktyczny. Ale także będzie bardzo schludnie wyglądał. To, że nikt tam nie zagląda wcale nie oznacza, że musi być to tak zwana graciarnia. Masz mieszkanie ze skosami i bardzo ciężko jest coś w nim ustawić? Postaw na niskie szafki, zyskasz nieco miejsca, a przy tym będzie to dość dobrze wyglądało. Jak widać trzeba się jedynie stosować do kilku prostych wskazówek i zaleceń, a wszystko staje się o wiele prostsze. Oczywiście istotną rzeczą jest także umiejętne dobranie dodatków, które tak naprawdę mają niesamowitą moc.