Grudzień

28

Przedpokój, jak Cię widzą tak Cię piszą

Mieszkanie ocenia się po przedpokoju, więc na pewno pierwszą zasadą jest to aby było czysto. Jeżeli gość zastanie bałagan w przedpokoju niestety może się to źle skończyć, ponieważ może wyrobić on sobie opinie na temat całego domu. Pierwszą i główną zasadą jest to że w przedpokoju powinno się znajdować jak najmniej rzeczy. Hol przede wszystkim powinien być przestronny i praktyczny.

Głównie dlatego właśnie specjalnie do takich miejsc zostały zaprojektowane szafki wnękowe. Białe szafki w białej ścianie sprawią efekt jakby ich w ogóle nie było. Dobrym pomysłem jest również aby w holu znajdowało się duże lustro w którym każdy będzie mógł się obejrzeć. Przecież nawet nasi goście powinni wiedzieć czy na pewno dobrze zapieli płaszcz. Specjalne miejsce na buty również będzie dodatkowym atutem, ponieważ buty porozwalane po całym przedpokoju zdecydowanie nie są dobrą wizytówką. Dlatego właśnie warto zainwestować w szafkę bądź specjalny stojak na buty. Szafka może być przeznaczona do użytku domowego a stojak na przykład dla gości.

Grudzień

22

Pokój dla małego dziecka

4Pokój dla małych dzieci które dopiero przyszły na świat przede wszystkim musi być bezpieczny nie mogą tam się znajdować żadne niebezpieczne przedmioty lub ostre zakończenia. Głównie jeżeli chodzi tutaj o dzieci które zaczynają chodzić. Właśnie wtedy takie dzieci są najbardziej ruchliwe i chcą wszystkiego zobaczyć a co za tym idzie mogą zrobić sobie krzywdę. Meble do pokoju dziecinnego są zazwyczaj zaokrąglone, nie mają ostrych kantów o które dziecko mogłoby się skaleczyć.

Dla noworodków powstają już łóżeczka na których nie osiada kurz. Także warto jest zainwestować w specjalne szafki których kurz również się nie trzyma ponieważ bardzo często takie szafki chronią ubrania maluszka przed zakurzeniem. Pokój małych dzieci najczęściej powinien być pomalowany na żywe kolory aby dziecko było wesołe, czasami także można nadać pokojowi kolor zielony który będzie uspokajał malucha. Również rodzice inwestują w specjalne pudełka w których są trzymane zabawki. Takie pudełka często są sterylnie zamknięte co sprawia że zabawki są utrzymane w czystości.

Grudzień

17

Jak urządzić ogród, aby aktywnie spędzać w nim czas?

Jeżeli poszukujemy bodźców do aktywnego spędzania czasu w przydomowym ogródku, to odpowiedź jest prosta – należy go odpowiednio urządzić. Dzięki temu będzie on spełniał nasze wymagania i z chęcią spędzimy w nim więcej czasu.

Na sam początek, już podczas budowy domu, warto pomyśleć o tarasie. Takie naturalne wyjście np. z salonu wprost na zewnątrz będzie o wiele bardziej zachęcało do odwiedzenia ogródka, niż same frontowe drzwi. W tym celu możemy wykorzystać duże przeszklenia w postaci drzwi balkonowych lub przesuwnych.

Jeśli już mamy odpowiednie połączenie z ogrodem, to wtedy dobrze jest pomyśleć o dodatkowych sprzętach. Najpopularniejszymi są oczywiście meble ogrodowe, występujące w różnych formach – od prostych, plastikowych krzeseł, aż po całe komplety wypoczynkowe. Takie meble możemy przez cały sezon trzymać na zewnątrz i wykorzystywać zawsze wtedy, gdy nadarzy się ku temu okazja.

 

Kolejna sprawa, to możliwość uprawiania sportu – warto zamontować kosz do koszykówki, czy zakupić rozkładane bramki do piłki nożnej. W każdym przypadku będzie to korzystne zarówno dla naszego zdrowia, jak i samopoczucia.

Grudzień

12

Kolorowe ściany – zawsze modne

1Malowanie ścian jeszcze nigdy nie było tak skomplikowane odnoście kolorów jakie mamy wybrać aby podążyć za modą i czuć się dobrze w danym pomieszczeniu. Tak w gruncie rzeczy przygotowanie i pomalowanie pokoju to połowa sukcesu, ważniejszą kwestią jest dobre dobranie do siebie kolorów aby pasowały, intrygowały i wprawiały w zachwyt naszych gości. Podążając za modą pragniemy uszlachetnić nasze pomieszczenia, dodać im pomysłowości.

Bez wątpienia ostatnimi czasy ściany na kolorowo są prawdziwą rewią mody. To nie czasy kiedy malowało się ściany na jeden z wybranych kolorów, teraz sięgamy po masę różnych odcieni, a nawet malujemy każdą ścianę na inny kolor, dodając nawet w niektórych miejscach paski czy też naklejki ścienne jeszcze w innych barwach. Bardzo modne są odcienie ciemne połączone z jaśniejszymi, z tym że pamiętajmy o tym że ciemniejsze barwy zmniejszają optycznie pomieszczenie. Wybór kolorystyki farb jest nieograniczony jaki tylko chcemy i zobaczymy będziemy mieć. Bardzo dobrze wygląda efekt nałożenia na ciemniejszy kolor jakiegoś jasnego rysunku szablonowego, co rozwesela i dodaje blasku.

Grudzień

7

Ciekawe dodatki w ogrodzie

Nasz ogródek to nie tylko trawa, drzewa i kwiaty – w dużej mierze tworzą go także dodatki, których obecność sprawia, że czujemy się w nim komfortowo. Co zatem warto zakupić jako uzupełnienie ogrodowej flory?

Jeśli lubimy przesiadywać w ogrodzie ze znajomymi, to warto pomyśleć o wydzieleniu specjalnego miejsca pod ten cel. Często jest to taras lub altana. Możemy ustawić tam meble ogrodowe, zadaszenie oraz grilla – tyle wystarczy, aby w świetnej atmosferze spędzić niedzielne popołudnie na świeżym powietrzu.

Jeśli jesteśmy estetami, można zainwestować w oświetlenie ogrodu z prawdziwego zdarzenia – czyli takie, które nie jest zasilane jedynie poprzez baterie słoneczne. Taki dodatek sprawi, że nasz dom zaprezentuje się wieczorem zupełnie inaczej. Dla gadżeciarzy producenci ogrodowych nowinek mają inną ciekawą propozycję – automatyczne zraszacze. Dzięki nim zapomnimy o konieczności podlewania trawnika – zadanie takie zostanie wykonane o wskazanej przez nas porze przez system nawadniania.

Innym, bardzo prostym elementem jest… Ogrodowa huśtawka. Te i wiele innych dodatków warto wprowadzić do ogrodu, żeby był on nie tylko piękny, ale i przyjazny dla nas samych.