Styczeń

28

Meblowanie nowego domu to poważne wyzwanie

75Budowa domu to pierwszy krok. Jest jednak jeszcze drugi etap, a konkretniej meblowanie. Czasem bywa tak, że drugi etap jest dużo bardziej trudny od pierwszego, gdyż wymaga od nas podjęcia dużo większej liczby decyzji. Aranżując nasze nowe wnętrze trzeba się zastanowić jak to zrobić, żeby być zadowolonym. Należy zwracać uwagę na to, czy nie zagracimy sobie przestrzeni niepotrzebnymi elementami. Zbyt duża ilość mebli, niekiedy zbędnych, może popsuć cały efekt.

Wybierając meble do naszego nowego domu warto kierować się tym jak jest on wykończony. Istotna jest bowiem prawidłowa harmonia kolorystyczna pomiędzy meblami a ogólnym wyglądem naszego domu. Warto poczytać artykuły dotykające tematyki kontrastu, gdyż właśnie taki dobór mebli, które swoim wyglądem i kolorystyką kontrastują z resztą otoczenia, może przynieść zaskakująco pozytywne efekty. Meble takie jak łóżka czy fotele warto również przetestować w sklepie. Nie krępujmy się i połóżmy się na łóżko wystawione w sklepie z meblami. Nikt nas za to nie zabije a dzięki temu unikniemy wyboru niewygodnego łóżka.

Styczeń

22

Meblowanie domu za pomocą własnego komputera

Od samego początku ery komputerów, były one wykorzystywane przez architektów wnętrz w różnych celach. Na początku służyły głównie do robienia niezbędnych obliczeń, później do tworzenia płaskich rysunków technicznych a obecnie są używane również do tworzenia trójwymiarowych projektów aranżacji wnętrz poszczególnych pomieszczeń. Dzięki zaawansowanym technologiom, architekci wnętrz są w stanie w ciągu kilku godzin przygotować dla nas wstępny model koncepcji jaka może zagościć w naszym mieszkaniu.

Oprogramowanie pozwala na umieszczenie w projektach mebli, dodatkowych ścian, elementów dekoracyjnych oraz na ustalenie konkretnej kolorystyki jaka ma się pojawić w ostatecznej realizacji projektu. Istnieje wiele programów do aranżacji wnętrz, jednakże większość jest płatna a ich koszt to kilka tysięcy złotych. Jest też kilka programów dostępnych za darmo więc praktycznie każdy może pobawić się amatorsko w tworzenie fascynujących projektów aranżacyjnych własnego albo wymyślonego mieszkania lub domu.
—–

Styczeń

15

Na co patrzeć urządzając wnętrza?

6Podczas urządzania wnętrz różnorodnych pomieszczeń, trzeba zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Duże znaczenie ma kolor ścian, ponieważ często pod kolor ścian dobiera się wszystkie inne dodatki.  Do koloru ścian dobiera się kolor i fason mebli, dywany, a także wszelkie inne akcesoria, które mają znaleźć się w tym pomieszczeniu. Niezwykle ważnym momentem podczas urządzania wnętrz jest dobór mebli.

Muszą być przydatne, a zarazem estetyczne, aby pasowały do ogólnego wystroju wnętrza.  Każde wnętrze rządzi się swoimi zasadami i tych zasad należy przestrzegać. Na przykład łazienka zawsze musi być wykończona w sposób praktyczny i estetyczny, salon powinien stanowić wizytówkę  całego domu, pokoje dziecięce mają zapewnić im prywatność oraz spokój, natomiast kuchnia musi być wyposażona przede wszystkim praktycznie i pod kątem wymagań pani domu. Wykończenie całego wnętrza czasem może trwać bardzo długo, ponieważ ciężko jest zebrać na raz wszystkie elementy, tak aby stanowiły one idealną i niepodzielną całość.

Styczeń

10

Wnętrze sypialni w stylu japońskim

Moda na orient jest bardzo popualrna. Ludzi fascynuje sztuka japońska. Kochają japońską kuchnię i japońskie wnętrza. Nic więc dziwnego, że sklepy oferują wiele drobiazgów by stworzyć wnętrze te przypominające Japonię. Jak urządzić sypailnię w japońskim stylu? To nie jest trudne. W polskich warunkach nie sprawdzą się japońskie drzwi ale naturalna mata już może mieć zastosowanie. Japońskie wnętętrze to niskie łóżka i dywan obok. To również malutki stolik do parzenia herabty oraz dwie poduszki, na których można usiąść.

Dominująca kolorytyka to czerń i biel. Konieczne są również paierowe elementy takie jak abażury czy papierowe wazony, w których obowiązująco powinien znajdować się czerwony kwiat, również z papieru. Dobrze jest umieścić w oknach żaluzje wstylu japońskim jak również postarać się o obrazki na ścianach, które przypomną klimat Kraju Kwitnącej Wiśni. W japoński klimat wprowadzą także kolorowe wachalrze czy paierowe figurki wykonane zgodnie z sztuką origami. Takie wnętrze jest godne polecenia.

Styczeń

2

Wystrój wnętrz – sprawa dużej wagi

9Wystrój wnętrz jest bardzo ważny nie tylko w domach, ale także w sklepach, firmach, salonach. Każdy wie, że wygląd jego firmy może być jego wizytówką, dlatego coraz częściej przedsiębiorcy wynajmują specjalne firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz. Wystrój sklepów i przedsiębiorstw powinien pasować do charakteru działalności firmy, dobrym pomysłem może być kolorystyka i styl wnętrza nawiązujący do logo firmy.

Specjaliści zajmujący się projektami biorą pod uwagę także typ klienta, który korzysta z danych usług. Rzeczą oczywistą wydaje się, że sklep z odzieżą dla młodzieży powinien wyglądać inaczej niż ekskluzywny sklep z garniturami, czy firmowy butik z luksusową odzieżą dla pań. Tendencja zatrudniania do firm osób zajmujących się wystrojem, zaczęła rozwijać się kilka lat temu. Firmy, które skorzystały z takiej usługi zgodnie twierdzą, że wydatek ten się opłacał, ponieważ klienci zauważają zmianę na lepsze. Firma wydaje się im bardziej ekskluzywna, zadbana i dzięki temu częściej do niej wracają, a właśnie o to chodzi wszystkim inwestującym przedsiębiorcom.