Grudzień

7

Ciekawe dodatki w ogrodzie

Nasz ogródek to nie tylko trawa, drzewa i kwiaty – w dużej mierze tworzą go także dodatki, których obecność sprawia, że czujemy się w nim komfortowo. Co zatem warto zakupić jako uzupełnienie ogrodowej flory?

Jeśli lubimy przesiadywać w ogrodzie ze znajomymi, to warto pomyśleć o wydzieleniu specjalnego miejsca pod ten cel. Często jest to taras lub altana. Możemy ustawić tam meble ogrodowe, zadaszenie oraz grilla – tyle wystarczy, aby w świetnej atmosferze spędzić niedzielne popołudnie na świeżym powietrzu.

Jeśli jesteśmy estetami, można zainwestować w oświetlenie ogrodu z prawdziwego zdarzenia – czyli takie, które nie jest zasilane jedynie poprzez baterie słoneczne. Taki dodatek sprawi, że nasz dom zaprezentuje się wieczorem zupełnie inaczej. Dla gadżeciarzy producenci ogrodowych nowinek mają inną ciekawą propozycję – automatyczne zraszacze. Dzięki nim zapomnimy o konieczności podlewania trawnika – zadanie takie zostanie wykonane o wskazanej przez nas porze przez system nawadniania.

Innym, bardzo prostym elementem jest… Ogrodowa huśtawka. Te i wiele innych dodatków warto wprowadzić do ogrodu, żeby był on nie tylko piękny, ale i przyjazny dla nas samych.


Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.