Jeżeli poszukujemy bodźców do aktywnego spędzania czasu w przydomowym ogródku, to odpowiedź jest prosta – należy go odpowiednio urządzić. Dzięki temu będzie on spełniał nasze wymagania i z chęcią spędzimy w nim więcej czasu.

Na sam początek, już podczas budowy domu, warto pomyśleć o tarasie. Takie naturalne wyjście np. z salonu wprost na zewnątrz będzie o wiele bardziej zachęcało do odwiedzenia ogródka, niż same frontowe drzwi. W tym celu możemy wykorzystać duże przeszklenia w postaci drzwi balkonowych lub przesuwnych.

Jeśli już mamy odpowiednie połączenie z ogrodem, to wtedy dobrze jest pomyśleć o dodatkowych sprzętach. Najpopularniejszymi są oczywiście meble ogrodowe, występujące w różnych formach – od prostych, plastikowych krzeseł, aż po całe komplety wypoczynkowe. Takie meble możemy przez cały sezon trzymać na zewnątrz i wykorzystywać zawsze wtedy, gdy nadarzy się ku temu okazja.

 

Kolejna sprawa, to możliwość uprawiania sportu – warto zamontować kosz do koszykówki, czy zakupić rozkładane bramki do piłki nożnej. W każdym przypadku będzie to korzystne zarówno dla naszego zdrowia, jak i samopoczucia.


Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.