Luty

10

Aranżacja wnętrza według własnego gustu i uznania

74Kupując nowe używane mieszkanie, często jesteśmy skazani na wystrój jaki wykonał nasz poprzednik. Większość osób stara się jednak dostosować mieszkanie wedle własnego gustu i właśnie do tego celu warto zatrudnić osobę, która zajmie się aranżacją naszego mieszkania. Dzięki temu, że architekci wnętrz, bo tak nazywamy osoby zajmujące się aranżowaniem wnętrz mieszkań, wysłuchają wszystkich naszych wymagań a następnie przygotują trójwymiarowy model zagospodarowania przestrzeni mieszkalnej w pokojach, łazience oraz kuchni.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy możliwość sprawdzić jak będzie się prezentowało nasze mieszkanie a w przypadku gdy coś nam się nie spodoba istnieje jeszcze możliwość wprowadzenia poprawek po projektu. W ten sposób nie musimy martwić się o to, że po udanym remoncie i wprowadzeniem aranżacji, będzie trzeba coś poprawiać, przestawiać i malować od nowa. Architekci wnętrz zapewnią nam również dostarczenie potrzebnych materiałów o mebli w niższych cenach ponieważ mają wiele kontaktów oraz upusty w hurtowniach.

Luty

4

Aranżowanie domu w bardzo interesującym stylu

Od wielu lat właściciele mieszkań starają się zaaranżować je wedle własnego uznania. W ten sposób powstaje wiele ciekawych projektów, które mogłyby konkurować z projektami najlepszych architektów wnętrz. Spotkać możemy zarówno mieszkania urządzone w stylistyce krajów dalekiego wschodu, motocyklowej czy kosmicznej. Ile osób tworzących wystroje, tyle pomysłów na aranżację mieszkania. W ostatnim czasie bardzo popularny stał się styl nowoczesny.

Cechuje go przede wszystkim łączeniem materiałów wcześniej nie stosowanych. Wśród nich jest między innymi aluminium oraz tworzywa sztuczne. Były one wcześniej używane, ale w nieznacznym stopniu. Kolejnym interesującym projektem aranżacji wnętrza, jaki w ostatnim czasie podoba się większej liczbie osób stało się mieszkanie urządzone w stylu ekologicznym. Zostało ono zaprojektowane w taki sposób aby zmniejszyć potrzebę używania energii elektrycznej, między innymi poprzez zwiększenie powierzchni okien przez które wpada światło. Dostępnych aranżacji jest dużo więcej i praktycznie każdy może wybrać coś dla siebie.

Styczeń

15

Na co patrzeć urządzając wnętrza?

6Podczas urządzania wnętrz różnorodnych pomieszczeń, trzeba zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Duże znaczenie ma kolor ścian, ponieważ często pod kolor ścian dobiera się wszystkie inne dodatki.  Do koloru ścian dobiera się kolor i fason mebli, dywany, a także wszelkie inne akcesoria, które mają znaleźć się w tym pomieszczeniu. Niezwykle ważnym momentem podczas urządzania wnętrz jest dobór mebli.

Muszą być przydatne, a zarazem estetyczne, aby pasowały do ogólnego wystroju wnętrza.  Każde wnętrze rządzi się swoimi zasadami i tych zasad należy przestrzegać. Na przykład łazienka zawsze musi być wykończona w sposób praktyczny i estetyczny, salon powinien stanowić wizytówkę  całego domu, pokoje dziecięce mają zapewnić im prywatność oraz spokój, natomiast kuchnia musi być wyposażona przede wszystkim praktycznie i pod kątem wymagań pani domu. Wykończenie całego wnętrza czasem może trwać bardzo długo, ponieważ ciężko jest zebrać na raz wszystkie elementy, tak aby stanowiły one idealną i niepodzielną całość.

Styczeń

2

Wystrój wnętrz – sprawa dużej wagi

9Wystrój wnętrz jest bardzo ważny nie tylko w domach, ale także w sklepach, firmach, salonach. Każdy wie, że wygląd jego firmy może być jego wizytówką, dlatego coraz częściej przedsiębiorcy wynajmują specjalne firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz. Wystrój sklepów i przedsiębiorstw powinien pasować do charakteru działalności firmy, dobrym pomysłem może być kolorystyka i styl wnętrza nawiązujący do logo firmy.

Specjaliści zajmujący się projektami biorą pod uwagę także typ klienta, który korzysta z danych usług. Rzeczą oczywistą wydaje się, że sklep z odzieżą dla młodzieży powinien wyglądać inaczej niż ekskluzywny sklep z garniturami, czy firmowy butik z luksusową odzieżą dla pań. Tendencja zatrudniania do firm osób zajmujących się wystrojem, zaczęła rozwijać się kilka lat temu. Firmy, które skorzystały z takiej usługi zgodnie twierdzą, że wydatek ten się opłacał, ponieważ klienci zauważają zmianę na lepsze. Firma wydaje się im bardziej ekskluzywna, zadbana i dzięki temu częściej do niej wracają, a właśnie o to chodzi wszystkim inwestującym przedsiębiorcom.

Grudzień

28

Przedpokój, jak Cię widzą tak Cię piszą

Mieszkanie ocenia się po przedpokoju, więc na pewno pierwszą zasadą jest to aby było czysto. Jeżeli gość zastanie bałagan w przedpokoju niestety może się to źle skończyć, ponieważ może wyrobić on sobie opinie na temat całego domu. Pierwszą i główną zasadą jest to że w przedpokoju powinno się znajdować jak najmniej rzeczy. Hol przede wszystkim powinien być przestronny i praktyczny.

Głównie dlatego właśnie specjalnie do takich miejsc zostały zaprojektowane szafki wnękowe. Białe szafki w białej ścianie sprawią efekt jakby ich w ogóle nie było. Dobrym pomysłem jest również aby w holu znajdowało się duże lustro w którym każdy będzie mógł się obejrzeć. Przecież nawet nasi goście powinni wiedzieć czy na pewno dobrze zapieli płaszcz. Specjalne miejsce na buty również będzie dodatkowym atutem, ponieważ buty porozwalane po całym przedpokoju zdecydowanie nie są dobrą wizytówką. Dlatego właśnie warto zainwestować w szafkę bądź specjalny stojak na buty. Szafka może być przeznaczona do użytku domowego a stojak na przykład dla gości.