Luty

10

Aranżacja wnętrza według własnego gustu i uznania

74Kupując nowe używane mieszkanie, często jesteśmy skazani na wystrój jaki wykonał nasz poprzednik. Większość osób stara się jednak dostosować mieszkanie wedle własnego gustu i właśnie do tego celu warto zatrudnić osobę, która zajmie się aranżacją naszego mieszkania. Dzięki temu, że architekci wnętrz, bo tak nazywamy osoby zajmujące się aranżowaniem wnętrz mieszkań, wysłuchają wszystkich naszych wymagań a następnie przygotują trójwymiarowy model zagospodarowania przestrzeni mieszkalnej w pokojach, łazience oraz kuchni.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy możliwość sprawdzić jak będzie się prezentowało nasze mieszkanie a w przypadku gdy coś nam się nie spodoba istnieje jeszcze możliwość wprowadzenia poprawek po projektu. W ten sposób nie musimy martwić się o to, że po udanym remoncie i wprowadzeniem aranżacji, będzie trzeba coś poprawiać, przestawiać i malować od nowa. Architekci wnętrz zapewnią nam również dostarczenie potrzebnych materiałów o mebli w niższych cenach ponieważ mają wiele kontaktów oraz upusty w hurtowniach.

Luty

4

Aranżowanie domu w bardzo interesującym stylu

Od wielu lat właściciele mieszkań starają się zaaranżować je wedle własnego uznania. W ten sposób powstaje wiele ciekawych projektów, które mogłyby konkurować z projektami najlepszych architektów wnętrz. Spotkać możemy zarówno mieszkania urządzone w stylistyce krajów dalekiego wschodu, motocyklowej czy kosmicznej. Ile osób tworzących wystroje, tyle pomysłów na aranżację mieszkania. W ostatnim czasie bardzo popularny stał się styl nowoczesny.

Cechuje go przede wszystkim łączeniem materiałów wcześniej nie stosowanych. Wśród nich jest między innymi aluminium oraz tworzywa sztuczne. Były one wcześniej używane, ale w nieznacznym stopniu. Kolejnym interesującym projektem aranżacji wnętrza, jaki w ostatnim czasie podoba się większej liczbie osób stało się mieszkanie urządzone w stylu ekologicznym. Zostało ono zaprojektowane w taki sposób aby zmniejszyć potrzebę używania energii elektrycznej, między innymi poprzez zwiększenie powierzchni okien przez które wpada światło. Dostępnych aranżacji jest dużo więcej i praktycznie każdy może wybrać coś dla siebie.

Styczeń

28

Meblowanie nowego domu to poważne wyzwanie

75Budowa domu to pierwszy krok. Jest jednak jeszcze drugi etap, a konkretniej meblowanie. Czasem bywa tak, że drugi etap jest dużo bardziej trudny od pierwszego, gdyż wymaga od nas podjęcia dużo większej liczby decyzji. Aranżując nasze nowe wnętrze trzeba się zastanowić jak to zrobić, żeby być zadowolonym. Należy zwracać uwagę na to, czy nie zagracimy sobie przestrzeni niepotrzebnymi elementami. Zbyt duża ilość mebli, niekiedy zbędnych, może popsuć cały efekt.

Wybierając meble do naszego nowego domu warto kierować się tym jak jest on wykończony. Istotna jest bowiem prawidłowa harmonia kolorystyczna pomiędzy meblami a ogólnym wyglądem naszego domu. Warto poczytać artykuły dotykające tematyki kontrastu, gdyż właśnie taki dobór mebli, które swoim wyglądem i kolorystyką kontrastują z resztą otoczenia, może przynieść zaskakująco pozytywne efekty. Meble takie jak łóżka czy fotele warto również przetestować w sklepie. Nie krępujmy się i połóżmy się na łóżko wystawione w sklepie z meblami. Nikt nas za to nie zabije a dzięki temu unikniemy wyboru niewygodnego łóżka.

Styczeń

22

Meblowanie domu za pomocą własnego komputera

Od samego początku ery komputerów, były one wykorzystywane przez architektów wnętrz w różnych celach. Na początku służyły głównie do robienia niezbędnych obliczeń, później do tworzenia płaskich rysunków technicznych a obecnie są używane również do tworzenia trójwymiarowych projektów aranżacji wnętrz poszczególnych pomieszczeń. Dzięki zaawansowanym technologiom, architekci wnętrz są w stanie w ciągu kilku godzin przygotować dla nas wstępny model koncepcji jaka może zagościć w naszym mieszkaniu.

Oprogramowanie pozwala na umieszczenie w projektach mebli, dodatkowych ścian, elementów dekoracyjnych oraz na ustalenie konkretnej kolorystyki jaka ma się pojawić w ostatecznej realizacji projektu. Istnieje wiele programów do aranżacji wnętrz, jednakże większość jest płatna a ich koszt to kilka tysięcy złotych. Jest też kilka programów dostępnych za darmo więc praktycznie każdy może pobawić się amatorsko w tworzenie fascynujących projektów aranżacyjnych własnego albo wymyślonego mieszkania lub domu.
—–

Styczeń

15

Na co patrzeć urządzając wnętrza?

6Podczas urządzania wnętrz różnorodnych pomieszczeń, trzeba zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Duże znaczenie ma kolor ścian, ponieważ często pod kolor ścian dobiera się wszystkie inne dodatki.  Do koloru ścian dobiera się kolor i fason mebli, dywany, a także wszelkie inne akcesoria, które mają znaleźć się w tym pomieszczeniu. Niezwykle ważnym momentem podczas urządzania wnętrz jest dobór mebli.

Muszą być przydatne, a zarazem estetyczne, aby pasowały do ogólnego wystroju wnętrza.  Każde wnętrze rządzi się swoimi zasadami i tych zasad należy przestrzegać. Na przykład łazienka zawsze musi być wykończona w sposób praktyczny i estetyczny, salon powinien stanowić wizytówkę  całego domu, pokoje dziecięce mają zapewnić im prywatność oraz spokój, natomiast kuchnia musi być wyposażona przede wszystkim praktycznie i pod kątem wymagań pani domu. Wykończenie całego wnętrza czasem może trwać bardzo długo, ponieważ ciężko jest zebrać na raz wszystkie elementy, tak aby stanowiły one idealną i niepodzielną całość.