Listopad

10

Przystosowujemy ogródek dla dziecka

Piękny ogród to też takie miejsce, w którym nasze dzieci będą mogły swobodnie się bawić, biegać i obcować z naturą. Zatem jeśli posiadamy, lub mamy w planach posiadać własne pociechy, to warto zastanowić się nad odpowiednim przystosowaniem ogródka.

Pierwszym, dobrym pomysłem jest zasianie trawy sportowej. Charakteryzuje się ona zupełnie innym ukorzenieniem niż trawa ozdobna, porasta gęściej i jest nieco bardziej odporna na deptanie. Jej minus to porost, który trwa nieco szybciej – częściej zatem będziemy musieli korzystać z kosiarki.

Jeśli nasze dziecko to szkrab, warto pomyśleć o wydzieleniu miejsca na piaskownicę. Obecnie można kupić gotowe modele w różnych rozmiarach. Warto pamiętać o tym, żeby miała ona przykrycie – będzie można dzięki temu schować w szybki sposób wszystkie zabawki i uchronić piasek od obecności kotów.

Nieco starsze dzieci docenią wszelkiego rodzaju dodatki do uprawiania sportu. Warto pomyśleć o powieszeniu kosza i wydzieleniu specjalnego miejsca z kostką bądź betonem, żeby można było swobodnie pograć. Dobrym pomysłem jest też nakupienie bramek – nasza pociecha będzie mogła zaprosić kolegów na prawdziwy mecz piłki nożnej.


Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.