Wrzesień

4

Jak dobrać dodatki do mieszkania?

Twoje wnętrze nawet przy wspaniale dobranych barwach oraz idealnie pasujących do tego meblach nadal nie wygląda dobrze. Jest łyso i tak ponuro. Ponadto twoje mieszkanie nie ma żadnego charakteru, jest takie zwyczajne, a przecież miało ono wyglądać naprawdę świetnie. Czegoś tu zabrakło, a bez tego jednak nie otrzymasz upragnionego efektu! Co to takiego? To po prostu dodatki! Co mamy na myśli mówiąc o dodatkach? Obrazy, zasłony, dywany, wazony oraz szereg innych drobiazgów, które pozwalają na uwieńczenie twojego charakteru  w twoim mieszkaniu. Dobór dodatków do wnętrza nie jest wcale taki prosty. Najpierw skupić się na kolorystyce, którą posiadasz w danym pomieszczeniu. Pamiętaj, że dodatki muszą odbiegać swoją barwą od koloru ścian, ponieważ w przeciwnym razie nie będą one w ogóle widoczne dla twojego oka, a efekt, którego tak czekasz z upragnieniem nigdy nie nastąpi. Kolor dodatków może nawiązywać do koloru tapicerki twoich mebli jednak wcale nie musi. Mile widziane są połączenia pastelowych kolorów z tymi bardzo stonowanymi.

Pamiętaj, że aby dodatki z sobą współgrały muszą się jednoczyć tematycznie oraz barwowo. Nie może każdy element być innego koloru, tak jak to się potocznie mówi wszystko z innej parafii. Jeżeli tak właśnie postąpisz to w swoim mieszkaniu jedyne co osiągniesz to chaos, który nie będzie do ogarnięcia dla twojego oka, a już na pewno ci nie przypadnie do gustu. Koniecznie zaopatrz swoje ściany w piękne obrazy, tapety lub też szablony, aby nie były one łyse i przyciągały wzrok ku sobie. Na pewno dodadzą one nieco ciepła, ale także i wyrazistości twoim pomieszczeniom. Cudownie pasującym elementem do każdego pomieszczenia prócz łazienki i toalety oczywiście są kwiaty. Ich naturalne piękno ożywi każdy pokój oraz sprawi, że będziesz się niesłychanie komfortowo w nim czuł. Uwierz, ze do tak pięknie urządzonego gniazdka będziesz wracać z chęcią, a twoi znajomi nie dadzą ci spokoju. Jak widać nie trzeba urodzić się  artystą, aby wykreować coś naprawdę pięknego!

Sierpień

29

Malowanie wnętrza, jakiej farby najlepiej użyć?

Kupiłeś nowe mieszkanie i musisz zacząć od zera. Chcesz je jednak urządzić tak, aby spełniało twoje oczekiwania, ale także długo pozostało w nienaruszonym stanie. Jedne wnętrza są mniej narażone na brud i plamy inne niestety bardziej. Tutaj właśnie należy zastanowić się nad tym jak pomalować dane pomieszczenie czy tez czym pokryć jego powierzchnię, aby powtarzanie remontu nie było zbyt często konieczne. Z pewnością najgorsza powierzchnia to kuchnia. Dlatego też proponujemy w obrębie mebli jak i sprzętów służących do gotowania zastosować płytki. Można je znaleźć teraz w naprawdę pięknej formie, która nie dość, ze świetnie wygląda to także jest cudowna jeżeli chodzi o jej sprzątanie. Pozostałą część kuchni warto pomalować farbami, które mają funkcję ścierania z nich brudu. Myślę, że takie zaopatrzenie kuchni sprawi, ze będzie ci ona służyła przez naprawdę dość długi okres.

Do malowania salonu oraz pokoju dziecięcego proponujemy tego samego rodzaju farbę gdyż są to miejsca równie narażone na brud czy też odciśnięte łapki twojego dziecka lub pupila. Myślę, że sypialnia to jedyne miejsce w którym będziesz mogła wybrać farbę tylko i wyłącznie pod kątem tego jaka barwa ci przypada do gustu i wydaje się dla ciebie idealną. W tym pomieszczeniu po prostu spędzasz jak najmniej czasu i nie jest ono narażone na zabrudzenia. Jeżeli chodzi o wspólną cechę farb do wszystkich twoich pomieszczeń to po prostu wydajność. Farby te może są nieco droższe od tych zwyczajnych, ale z pewnością ich mniejsza ilość pokryje tą samą powierzchnię. Po co malować to samo miejsce po kilka razy? Możesz przecież zaoszczędzić swój czas oraz energię , ale także nie zdając sobie z tego sprawy zaoszczędzasz pieniądze! Farba tak dobrej jakości pozwala na malowanie bardzo dużych powierzchni przy małym ich zużyciu, ale także efekt pozostanie na dłużej dzięki jej wytrzymałości. Jeżeli trudno ci się w tym wszystkim odnaleźć po prostu wybierz się do sklepu tam specjaliści już z pewnością zadbają o twój dobry wybór oraz z mila chęcią skrupulatnie ci wszystko wyjaśnia.