Październik

9

W czym pomoże ci dekorator?

zęsto chcemy, aby nasze gniazdko wyglądało idealnie. Aby spełniało nasze oczekiwania, ale także zachwycało innych. Tu nie chodzi tylko o względy estetyczne czy piękny i niepowtarzalny wygląd. Ważna jest tez funkcjonalność oraz rozmieszczenie wszystkich obiektów tak, aby nawet najmniejsze mieszkanko nabrało wielkiej przestrzeni i było bardzo przestronne. Człowiekowi bez duszy artystycznej czy też wykształcenia w tym kierunku trudno uczynić takie cuda. Często wielu z nas próbuje, ale efekty są żałosne bądź też w ogóle taki projekt nie trafia w nasz gust i jesteśmy zawiedzeni. Po co, więc wydawać niepotrzebnie pieniądze i narażać się na rozczarowanie? Nie słyszałeś nigdy o dekoratorze? W tej sytuacji to po prostu twój zbawca! Wszystko czego tak naprawdę potrzebujesz jest w stanie ci zaoferować, potrafi dosłownie czytać w myślach klienta i spełniać nawet te najskrytsze bądź najbardziej  śmiałe marzenia. Oprócz tego, że wnętrza zamienia w przepiękne pomieszczenia to także stają się one bardzo praktyczne. Nie oszukujmy się dekorator potrafi zrobić nawet z najbardziej fatalnie urządzonego mieszkania przytulne gniazdko. Z małej klitki  potrafi optycznie zrobić coś naprawdę dużego i przestrzennego.

Potrafi zagospodarować każdy wolny kącik i praktycznie go urządzić. Wszystkie elementy są dobierane pod takim kątem, że wszystko wspaniale współgra. Kolorystyka zostanie dobrana idealnie pod twój gust, nawet jeśli nie będzie pasowała ona do rozmieszczenia twojego domu to dekorator połączy wybraną przez ciebie barwę z czymś co sprawi, ze efekt będzie cudowny, a całość razem będzie wyglądała wprost znakomicie. Oczywiście koszt takie przedsięwzięcia nie będzie zbyt mały. Musisz brać pod uwagę wynagrodzenie dekoratora, które z pewnością jest niemałe oraz wynająć ekipę remontową na własną rękę. Dekorator przecież nie jest budowlańcem, on tylko projektuje i doradza. Myślę, że warto zainwestować parę groszy w dobry wygląd twojego domu. Przecież tak wielkie metamorfozy przeprowadza się bardzo rzadko, a naprawdę są tego warte.

Październik

3

Jak poprawnie zagospodarować wnętrze?

Każde mieszkanie posiada takie małe zakamarki, które zazwyczaj opuszczamy i wcale ich nie gospodarujemy, a to wielki błąd. Nawet jeżeli ta przestrzeń wydaje ci się zbyt mała to na pewno da się coś tam urządzić. Jeżeli sam nie potrafisz wykorzystać tego w należyty sposób poproś o to specjalistę, czyli projektanta wnętrz czy tez dekoratora. Oni z pewnością będą wiedzieć co uczynić z tymi miejscami, które tobie samej niekoniecznie odpowiadają. Naprawdę takie małe i wydające się bezużyteczne pomieszczenia czy wnęki można fajnie  zaaranżować. Dobrze zagospodarowane wnętrza to więcej miejsca i przestrzeni dla ciebie i twojej rodziny. Jeżeli posiadasz jakieś bezużyteczne wnęki możesz umieścić w niej szafę wnękową czy też jakąś małą półkę, którą można wypełnić książkami lub też jakimiś dziełami sztuki. Nie dość, że zwiększy to optycznie rozmiar twojego mieszkania to nada jeszcze mu życia oraz niepowtarzalnej elegancji. Jeżeli twoje pomieszczenia są małe nie staraj się także zaśmiecać ich zbędnymi meblami, albo po prostu postaw na meble wiszące.

Pamiętaj o dużej ilości kwiatów, które tchną życie w twój dom. Ponadto zaopatrzą go w codzienną dostawę tlenu oraz oczyszczenie powietrza. Nie dość, że są wspaniałą ozdobą to jeszcze stanowią swoisty filtr. Jeżeli posiadasz pomieszczenia, które wydają ci się zbyt małe aby je spożytkować zamień je na składzik. Zamontuj tam  jedynie parę półek, abyś mogła poukładać tak kartony. Sprawi to, że składzik będzie przestronny i bardzo praktyczny. Ale także będzie bardzo schludnie wyglądał. To, że nikt tam nie zagląda wcale nie oznacza, że musi być to tak zwana graciarnia. Masz mieszkanie ze skosami i bardzo ciężko jest coś w nim ustawić? Postaw na niskie szafki, zyskasz nieco miejsca, a przy tym będzie to dość dobrze wyglądało. Jak widać trzeba się jedynie stosować do kilku prostych wskazówek i zaleceń, a wszystko staje się o wiele prostsze. Oczywiście istotną rzeczą jest także umiejętne dobranie dodatków, które tak naprawdę mają niesamowitą moc.

Wrzesień

16

Jak za małe pieniądze urządzić fajnie mieszkanie?

Wprowadzasz się do przejściowego mieszkania lub wynajmujesz je lecz jego wygląd pozostawia trochę do życzenia? Jak to wszystko naprawić za małe pieniądze? Nikt z was nie chciałby wtapiać pieniędzy w coś co nie jest wasze. Ale pomimo to, że mieszkacie gdzieś przejściowo chcecie się tam tez dobrze czuć oraz nie wstydzić się zapraszać znajomych. Jest kilka fajnych sposobów na zmienienie tego paskudnego wnętrza. Fundusze są dość skąpe, a więc nie należy być rozrzutnym. Jeżeli chodzi o kolorystykę farb wybierz coś co naprawdę będzie ci odpowiadało oraz spełniało swoje zadanie. Jeżeli pokój jest ciemny zakup dość jasną farbę, aby go dodatkowo nie przytłaczać. Aby nadać pomieszczeniu trochę żywości możesz zainwestować w kawałek tapety bądź też po prostu skorzystać z piękna jakie oferują nam swoim wyglądem kwiaty, zieleń będzie się cudownie komponowała z każdym odcieniem.

Co z podłogami? Możesz je po prostu ożywić kilkoma fajnymi dywanikami, które wcale nie są drogie. Bo przecież położenie wykładziny lub parkietu to strasznie kosztowna rzecz. Jednak najbardziej kosztowne w tym wszystkim są meble. Jak obejść ten problem? Wystarczy drobna renowacja starych lub tez zakupienie jakichś mebli w komisie i nadanie im drugiego życia. Możesz zmieniać ich kolor czy obicia nadając tym samym im trochę twojego charakteru. To wszystko może naprawdę fajnie współgrać. Trochę farby i odrobina materiału, a wszystko wygląda jak nowe. Spróbuj oświetlić bardziej swoje mieszkanie, aby było jeszcze bardziej przytulne i ożywione. Jeżeli chodzi o elementy dekoracji możesz je przecież wykonać sama. Ramki, szkatułki i tym podobne mile widziane. Dobrym pomysłem także jest odmalowanie starej drewnianej skrzynki i uczynienie z niej po prostu szafki nocnej, która będzie ci towarzyszyła za każdym razem kiedy będziesz kładła się spać i kiedy będziesz się budziła o poranku, to takie proste. Kwota, którą wydasz naprawdę będzie nieadekwatnie mała w stosunku do tego jak piękne i nowocześnie wyglądające efekty uzyskasz.

Sierpień

8

Pomaluj swój świat

Wybór odpowiedniego koloru do pomieszczeń w mieszkaniu dla wielu jest trudnym wyborem. Wynika to między innymi ze specyfiki oraz przeznaczenia danego lokum, jego rozmieszczenia, ilości światła słonecznego w ciągu dnia. Czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze koloru jest wiele, ale należy je wszystkie wziąć pod uwagę. Przede wszystkim każdy kolor jest specyficzny, nadaje indywidualny charakter samym sobą. Niekiedy jedne kolory możemy od razu odrzucić, gdyż zupełnie nie pasują do danego wnętrza, a przy innych warto się zastanowić. Czasami sam kolor nie wystarcza, jest niedopełniony, czegoś mu brakuje. Należy również zastanowić się z czym będzie on skomponowany – z drugim kolorem czy z konkretnymi dodatkami, bibelotami, które wydobędą jego głębię. Czerwony to kolor bardzo pobudzający, wzmagający aktywność fizyczną, inspirujący oraz wprowadzający dobry nastrój.

Nadaje się np. do przedpokoju, ale już nie jest wskazany do pomieszczeń, w których wymagane będzie skupienie i koncentracja, czyli do gabinetów. Należy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach w czerwonym kolorze wywołuje w człowieku agresję oraz złość. Ukojenie oraz inspirację niesie za sobą kolor niebieski. Pomimo iż jest to kolor chłodny i nieprzytulny korzystnie wpływa na nasze zdrowie – obniża ciśnienie krwi, spowalnia puls, wycisza oraz uspokaja. Nie wskazany jest do kuchni czy jadalni – uważa się bowiem, że kolor ten hamuje łaknienie. Ekskluzywnym oraz dostojnym kolorem jest fiolet. Korzystnie wpływa na nasz układ nerwowy oraz stymuluje, ale może wprawiać także w melancholię czy przygnębienie. Bardzo dobrze sprawdza się w sypialniach. Nauka, intelekt oraz optymizm to cechy koloru żółtego. Doskonale komponuje się w kuchniach oraz jadalniach, ale zbyt duża jego intensywność może wprowadzać w rozdrażnienie. Kolorem spokoju oraz równowagi i skupienia jest zielony. Odpręża, uspokaja oraz relaksuje. Jest idealny do gabinetów, łazienek czy przedpokoi. Ta różnorodność sprawia, że warto poznać dany kolor, zanim wymalujemy sobie nim dom.

Lipiec

27

Optyczne powiększanie przestrzeni

Czasami nasze mieszkanie nie jest do końca tym wymarzonym, z idealnym rozkładem pomieszczeń. Jest jasne nie od tej strony, od której byśmy chcieli. Co wtedy zrobić? Jak z niewielkiego pokoju zrobić przestronne pomieszczenie? Czasami wystarczy jedynie w odpowiedni sposób dobrać kolor ścian oraz sufitów. Kolory w prosty sposób pomagają skorygować nieodpowiednie proporcje pomieszczenia, zatuszować jego słabe strony czy uwidocznić mocne. Najczęściej borykamy się z problemem zbyt wąskich pomieszczeń czy za niskich sufitów. Jednak odpowiednie kolory farm oraz triki malarskie mogą wyeliminować wszystkie defekty i wyczarować zupełnie nowe, przestronne pomieszczenia. Najprostszym sposobem na małe pomieszczenia, to znaczy na ich powiększenie, jest położenie na ścianach jasnych kolorów.

Pastelowe kolory, zarówno na ścianach, jak i sufitach, również optycznie powiększają całą przestrzeń. Czerwony kolor optycznie pomniejsza przestrzeń, natomiast niebieski już powiększa pomieszczenie. Całkowity efekt można wzmocnić poprzez dobór koloru podłogi – odcień podłogi powinien być zbliżony do koloru ścian. Zwolennicy tapet wcale nie muszą z nich rezygnować, gdy do dyspozycji mają małe pomieszczenie. Wystarczy tylko dobrać tapetę w bardzo drobny wzorek. Innym trikiem jest umieszczenie lustra w pomieszczeniu. Najlepszym miejscem dla niego będzie najkrótsza ściana w danym pomieszczeniu. Jeśli nasz pokój lub inne pomieszczenie jest długie, ale wąskie wówczas pomoże nam ciemny kolor. Za jego pomocą możemy np. przybliżyć jedną z ścian, co optycznie skróci pomieszczenie oraz sprawi, że będzie wydawała się bliższa, niż jest w rzeczywistości. Dodatkowo pokój zmieni swoje gabaryty – zamiast prostokąta, stanie się bardziej kwadratem. Efekt „poszerzenia” możemy uzyskać także dzięki podłodze w paski oraz ciemnemu sufitowi. Wystarczy zatem znajomość kilku sposób, odpowiedni dobór kolorów, a każde pomieszczenie będziemy mogli dopasować do naszych potrzeb oraz oczekiwań.