Sierpień

24

Jak w prosty sposób urządzić pokój dziecka?

Urządzanie pokoju to nie taka prosa sprawa jakby się wydawało. Trzeba robić to dość umiejętnie. Po co malować ściany czy też kupować meble w kwiatuszki i robić tak cukierkowy pokój dla twojego dziecka? Przecież ono już wkrótce z tego wyrośnie i całkowicie zmieni mu się styl oraz upodobania. Spróbuj zaaranżować wnętrza bardzo uniwersalnie. Tak, aby zaledwie kilka małych zmian spowodowało, ze pokój automatycznie zmieni swój wygląd i będzie mógł być przeznaczony dla twojego prawie już nastoletniego dziecka. Jeżeli posiadasz córkę to pomaluj pokój na jakiś pastelowy kolor, ale dość gustowny. Możesz także usadowić tam tapetę w kwiaty, która zarazem będzie podobała się dziecku, ale także była dość kobieca i nie przeszkadzała twojej nastoletniej córce. Meble, które będziesz kupować możesz również kupić typowo dla dorosłych ludzi. Czy będą się podobały twojemu dziecku?

Oczywiście, że tak. Należy jedynie zakupić uchwyty do mebli z misiami czy też księżniczkami w zależności od gustu, które odnajdziesz w większości dużych sklepów z meblami. Całkowicie zmieni  to ich wygląd. Oczywiście kiedy już przestaną się podobać możesz wrócić do tych oryginalnych dlatego dobrze  je schowaj. Nadal wydaje ci się to mało adekwatne i dziewczęce dla twojego brzdąca? Poukładaj maskotki, które stanowczo ożywią pomieszczenie. Możesz je  także przyozdobić tematyczną zasłonką, żyrandolem, lampą, dywanem czy też pościelą twojego dziecka. Jeżeli oczywiście masz syna  postępuj ze wszystkim tak samo jak w  przypadku dziewczynki używając jednak ozdób z motywami chłopięcymi oraz pomaluj ścianę w nieco stonowany kolor z dodatkiem czegoś żywego. W taki sposób za bardzo małe pieniądze możesz sprawić, że pokój twojego dziecka będzie bardzo tematyczny, ale także uniwersalny i w każdej chwili będziesz miał możliwość go zmienić. Jak widać kilka małych trików, a jak wiele zaoszczędzasz. Przecież twoje dziecko tak szybko wyrasta i zmienia mu się gust, po co wyrzucać pieniądze w błoto? Naprawdę polecamy taki sposób, sprawdź to!

Czerwiec

28

Najlepszy pokój dla maluszka

Urządzanie pokoju dla naszego dziecka w pierwszej kolejności jest dużym wyzwaniem dla samych rodziców. Pomimo iż dobieranie kolorów, mebli, zabawek czy potrzebnych sprzętów jest przyjemnością to także duża odpowiedzialność dla przyszłych rodziców. To w dużej mierze od charakteru pomieszczenia będzie zależeć rozwój naszego maluszka. Częstym dylematem przed jakim stają rodzice to sposób zagospodarowania przestrzeni dla nowego członka rodziny. Wiadomym jest, że należy do niego wstawić łóżeczko, meble na ciuszki oraz wszystkie niezbędne akcesoria, których zazwyczaj jest bardzo dużo. Musimy przecież zmieścić i pieluszki, i kosmetyki i jeszcze wiele innych akcesoria, które będziemy używać każdego dnia. Ważne jest, aby pokój był funkcjonalny i co bardzo istotne bezpieczny pod każdym względem. Dziecko musi się w nim czuć bezpiecznie, komfortowo, wtedy lepiej się rozwija.

Dylemat czy pójść typowo w róż oraz błękit, czy zdecydować się na neutralny kolor, który będzie pasował i do chłopca, i do dziewczynki? Wpływ na tę decyzję może mieć nasze nastawienie, dalsze plany na przyszłość w kwestii powiększania rodziny. Jeśli w przyszłości planujemy kolejne dzieci, a przynajmniej jeszcze co najmniej jedno, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na neutralny kolor. Pod uwagę należy wziąć również fakt, że pokój dziecka to miejsce rozwojowe, które będzie rosło razem z nim. A zatem i preferencje, jak i funkcjonalność tego pomieszczenia będą się dość szybko zmieniać. Inne potrzeby ma niemowlak, inne przedszkolak, a zupełnie inne dziecko w wieku szkolnym. Każdy kolejny etap rozwoju naszego dziecka to także zmiany w jego najbliższym otoczeniu, czyli w jego pokoju. Warto zatem dobrze przemyśleć tę decyzję i zaprojektować pokój w taki sposób, aby łatwo można było dokonywać w nim zmian i koniecznych przeróbek. Lepiej inwestować w dziecko niż w ciągłe remonty, które z każdym rokiem kosztują coraz więcej. Maluch i tak będzie nam wdzięczny za to, iż ma małą, własną przestrzeń, gdzie tylko on rządzi.