Wrzesień

28

Najpopularniejsze triki na powiększenie małego wnętrza.

Kupiłeś własną kawalerkę. Przytulne, własne, ale niestety ciasne. Jak sprawić, aby pokój wydawał się nieco większy? Istnieje kilka trików na poprawienie wyglądu wizualnego twojego mieszkania. Po pierwsze jeżeli twoje mieszkanie jest małe używaj tylko jasnych kolorów. Jasna podłoga, meble, ale także obicia foteli oraz kanapy. Postaw także na tapetę, ale umieść ją jedynie na jednej ścianie. Wszystko da się zmienić za pomocą kilku drobiazgów. Twoją przestrzeń także powiększą kwiaty, duża ilość żywej zieleni będzie na odgrywała na twoją korzyść, a ponadto pokój stanie się dużo cieplejszy i tętniący energią. Pamiętaj także o podwieszonych szafkach, aby nie zabierać dodatkowo już małej powierzchni. Każdy źle dobrany element lub nieodpowiednia kolorystyka mogą sprawić, ze twoje mieszkanie będzie wyglądało jak klatka.

Zero miejsca i przestrzeni dla twojego oka. Jeżeli posiadasz wnęki koniecznie je wykorzystaj. Piękne wbudowane szafy nie dość, ze powiększą twoje mieszkanko to nadadzą mu niepowtarzalnego stylu i smaku. Aby dobrze urządzić wnętrza po prostu trzeba znać kilka podstawowych zasad. Po co zatrudniać dekoratora, który cię przysłowiowo skroi. Dużo świetlenia, szczególnie takiego przy samym suficie to naprawdę zwiększy twoją przestrzeń aż sam jej nie poznasz. Zrób dla porównania zdjęcia i zaskocz samego siebie oraz twoich znajomych. Pamiętaj aby unikać ciemnej kolorystyki oraz jednolitych tapet naściennych, a także przygaszonego światła. Nie dość, że to zmniejszy twoje mieszkanie to jeszcze sprawi, że będzie ono wyglądało jak tak zwana nora. Jeżeli nie masz zbyt wiele miejsca połącz kuchnię z salonem. Aneks kuchenny przegrodzony barkiem naprawdę  bardzo świetnie wygląda, a przynajmniej masz miejsce przy którym możesz zjeść oraz to gdzie wypoczywasz. Staraj się ograniczyć ilość mebli, nie zagracaj twojego mieszkania. Niech będzie bardzo przestronne. Takie ustawienie sprawi, że będziesz czuł się jak gdyby twoje mieszkanie zyskało z dwadzieścia metrów kwadratowych dodatkowo.

Lipiec

27

Optyczne powiększanie przestrzeni

Czasami nasze mieszkanie nie jest do końca tym wymarzonym, z idealnym rozkładem pomieszczeń. Jest jasne nie od tej strony, od której byśmy chcieli. Co wtedy zrobić? Jak z niewielkiego pokoju zrobić przestronne pomieszczenie? Czasami wystarczy jedynie w odpowiedni sposób dobrać kolor ścian oraz sufitów. Kolory w prosty sposób pomagają skorygować nieodpowiednie proporcje pomieszczenia, zatuszować jego słabe strony czy uwidocznić mocne. Najczęściej borykamy się z problemem zbyt wąskich pomieszczeń czy za niskich sufitów. Jednak odpowiednie kolory farm oraz triki malarskie mogą wyeliminować wszystkie defekty i wyczarować zupełnie nowe, przestronne pomieszczenia. Najprostszym sposobem na małe pomieszczenia, to znaczy na ich powiększenie, jest położenie na ścianach jasnych kolorów.

Pastelowe kolory, zarówno na ścianach, jak i sufitach, również optycznie powiększają całą przestrzeń. Czerwony kolor optycznie pomniejsza przestrzeń, natomiast niebieski już powiększa pomieszczenie. Całkowity efekt można wzmocnić poprzez dobór koloru podłogi – odcień podłogi powinien być zbliżony do koloru ścian. Zwolennicy tapet wcale nie muszą z nich rezygnować, gdy do dyspozycji mają małe pomieszczenie. Wystarczy tylko dobrać tapetę w bardzo drobny wzorek. Innym trikiem jest umieszczenie lustra w pomieszczeniu. Najlepszym miejscem dla niego będzie najkrótsza ściana w danym pomieszczeniu. Jeśli nasz pokój lub inne pomieszczenie jest długie, ale wąskie wówczas pomoże nam ciemny kolor. Za jego pomocą możemy np. przybliżyć jedną z ścian, co optycznie skróci pomieszczenie oraz sprawi, że będzie wydawała się bliższa, niż jest w rzeczywistości. Dodatkowo pokój zmieni swoje gabaryty – zamiast prostokąta, stanie się bardziej kwadratem. Efekt „poszerzenia” możemy uzyskać także dzięki podłodze w paski oraz ciemnemu sufitowi. Wystarczy zatem znajomość kilku sposób, odpowiedni dobór kolorów, a każde pomieszczenie będziemy mogli dopasować do naszych potrzeb oraz oczekiwań.