Październik

22

Architekt wnętrz, wnętrza co to takiego?

Każdy z nas kupując nowe mieszkanie czy też budując nowy dom marzy o tym aby go urządzić naprawdę pięknie, z niepowtarzalnym gustem i smakiem. Marzeniem każdego jest, aby każdy gość odwiedzający jego nowe gniazdko był wprost zszokowany i wprost zadziwiony. Nie każdy z nas jednak wie jak uzupełnić te puste pomieszczenia, czyli wnętrza. Często efekt końcowy wcale nas nie zadawala, ale sami nie jesteśmy pewni jaki tak naprawdę błąd popełniliśmy. Wystarczy kilka nieodpowiednich dodatków i już cały efekt nie współgra. Tak naprawdę gustownie urządzić mieszkanie potrafi tylko osoba z dobrym wyczuciem oraz duszą artystyczną. Nie każdy jednak tak potrafi. Wtedy też możemy skorzystać z architekta wnętrz.

Kim jest ta osoba? To człowiek zajmujący się wystrojem oraz wyposażeniem każdej powierzchni mieszkalnej i użytkowej. Projekty, które wykonuje architekt ponadto, że estetycznie są niewiarygodnie wspaniałe to jeszcze każdy element, który zostanie umieszczony w twoim mieszkaniu jest funkcjonalny i współgra z całością. Każdy architekt jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych, a zatem jest swego rodzaju artystą w swojej dziedzinie. Jak każdego uzdolnionego plastycznie oraz wyobrażeniowo człowieka cechuje go wspaniały gust oraz wyobrażenie przestrzenne. Będzie potrafił skomponować idealnie style jak i wzory czy kolory. Każdy element będzie tworzył nieodłączną część pozostałych elementów. Wolisz styl starodawny, nowoczesny czy może klasyczny? Każdy świetny projektant będzie umiał spełnić oczekiwania wszystkich swoich klientów. Oczywiście nie zawsze każdy architekt będzie potrafił zadowolić klienta. Podobnie jak w innych profesjach nie każdy kto ma wykształcenie ma również talent do tego co robi. Oczywiście sam sobie możesz stać się architektem wnętrz. Z pewnością będzie to dużo tańsze w kosztach, ale czy równie efektowne. Jeżeli wierzysz w siebie to dlaczego nie? Możesz próbować. Ale jeżeli z góry wiesz, że nie podołasz zleć to fachowcowi. Może i wydasz trochę kasy, ale urok twojego domu będzie cię cieszył przez wiele lat.

Sierpień

13

Zaprojektuj swoje mieszkanie w komputerowym programie

Mając do wyremontowania stare mieszkanie lub do urządzenia nowiutkie, pachnące świeżością mieszkanie prosto od developera stajemy przed dylematem – co dalej? Trzeba pomalować ściany, wybrać meble, urządzić pomieszczenia, wyposażyć kuchnię oraz łazienkę, zagospodarować przedpokój oraz uporać się z milionem różnych, innych, czasem bardzo drobnych spraw, które na końcowym etapie stworzą nasze wymarzone mieszkanie. Jak to zrobić mądrze, aby potem niczego nie żałować? Dobrze zaopatrzyć się w profesjonalne, niezawodne wsparcie w postaci programu komputerowego. Na rynku dostępnych jest kilka tego typu programów. Zaprojektowanie wnętrz, aranżacja oraz dekoracja wnętrz, wystrój oraz wyposażenie pomieszczeń to wszystko może okazać się łatwe, miłe i przyjemne, bez zbędnych stresów oraz wyobrażania sobie, jak to będzie wyglądać. Wszystko dokładnie prześledzimy, wybierzemy, zaprojektujemy oraz uzyskamy efekt końcowy na monitorze naszego komputera.

Programy do projektowania wnętrz można znaleźć w sieci jako darmowe aplikacje lub w przypadku bardziej profesjonalnych oprogramowań zakupić je w dobrym salonie czy sklepie komputerowym. Wnętrza projektuje się w systemie 3D, czyli przestrzennie. Dzięki temu wszystko jest dokładnie widoczne. W sposób wirtualny projektujemy naszą kuchnię, salon oraz łazienkę, a następnie wszystkie elementy przenosimy dokładnie do naszego realnego mieszkania. Wiele programów wykorzystuje dostępne na polskim rynku produkty – meble, farby, dekoracje. W ten sposób w dokładniejszy sposób możemy wszystko zaaranżować, a często dzięki stosowaniu tego typu aplikacji możemy liczyć na zniżki, ceny promocyjne lub np. bezpłatny dowóz czy montaż. Programy do projektowania wnętrz pozwalają na uwidocznienie tego, co sobie wymyśliliśmy. Widząc dane pomieszczenie na monitorze komputera możemy zdecydować czy wszystko nam się podoba lub wprowadzić pewne korekty lub zmiany. To rewelacyjne rozwiązanie sprawi, że projektowanie i aranżowanie wnętrz będzie dla nas czysta przyjemnością.